Jeneratör Bakım Servisi

Jeneratör Periyodik Bakım

Jeneratör periyodik bakım işlemleri önemli midir? Jeneratör bakımı nasıl yapılır? Uzun ömürlü ve sorunsuz bir cihaz kullanımını herkes ister. Bu sebeple de jeneratörlerin bakımlarını yaptırmak gereklidir. Peki, jeneratör bakımı neden önemlidir?

Jeneratör Periyodik Bakım Neden Önemlidir?

Jeneratör bakımları, cihazların maksimum verimlilikte çalışabilmesi için çok önemlidir. Elbette ki her cihazda olduğu gibi jeneratörlerde de arızalar meydana gelebilir. Fakat bu arızalar rutin bakımlar sayesinde kolayca tamir edilir veya erkenden tespit edilir.

Bunun yanında jeneratör periyodik bakım yönetmeliği kapsamında mutlaka yılda en az bir kez jeneratör bakımları yapılmalıdır.  Bu bakımların yapılmasına oldukça önem veriyoruz. Peki, jeneratör bakımları nasıl yapılır?

Jeneratör Bakımı Nasıl Yapılır?

 Bbakımların ve kontrollerin yapılacağı jeneratörler öncelikle tarafımızca tespit edilir. Daha sonra uygulanan bakı işlemleri şöyledir:

 • Jeneratörün bakım hızı kontrol edilir. Çünkü ideal hızda dönmeyen jeneratörler problem çıkarabiliyor.
 • Jeneratörün etiket bilgilerine bakılır ve güç, gerilim ve akım değerleri okunur.
 • Böylece cihazın olması gereken akım değerlerinde çalışıp çalışmadığı tespit edilir.
 • Jeneratörün tüm elektrik aksamları kontrol edilir. Gerekli ölçümler yapılarak makinenin uygun koşullarda çalışıp çalışmadığı tespit edilir.
 • Jeneratörlerde ilerleyen zamanlarda problem oluşmaması için jeneratörün kablo bağlantı ve ek yerleri sıkıştırılarak olası arızaların önüne geçilmeye çalışılır.
 • Jeneratör periyodik bakım sırasında yakıt kontrolü ve temizliği de yapılarak cihazın maksimum verimlilik ile çalışması sağlanır.

Dizel Jeneratör Bakımı Nasıl Yapılır?

Dizel jeneratör bakımları yaparken cihazın sorunsuz çalışmasına dikkat ediyoruz. Bu sebeple motor yağı kaçağı, yağ, soğutma suyu gibi kontrolleri yapıyoruz. Böylece jeneratörün bakım çizelgesini haftalık ve aylık şekilde gerçekleştirmiş oluyoruz.

 Aylık genel bakımlar için jeneratörü 15 dakika boş bir şekilde çalıştırıyoruz. Ardından arıza alarm sistemlerini kontrol ederek yağ, su ve mazot kaçağı kontrolleri yapılır. Pek, jeneratör periyodik bakım işlemlerinde yağ değişimi nasıl yapılır?

Jeneratör Periyodik Bakım: Dizel Jeneratör Yağ Değişimi Nasıl Yapılır?

Eğer jeneratörlerin en az 100 saat çalıştığı tespit edilirse yağ değişimi yapılmasına dikkat ediyoruz. Cihazın yağ ve yağ filtreleri değişerek arıza çıkarmamasının önüne geçilmesini sağlıyoruz. Ayrıca bu işlemler ile cihaz uzun ömürlü bir şekilde verimlilik ile çalışıyor.

Benzinli Jeneratör Bakımı Nasıl Yapılır?

Her cihazın bakımı çok önemlidir. Özellikle bu kadar önemli olan jeneratörlerin bakımına da dikkat edilmelidir. Peki, benzinli jeneratör periyodik bakım işlemleri yıllık nasıl yapılmaktadır?

 • Jeneratörün sibop ayarlarının bakımları yapılır.
 • Enjektör bakımları yapılır.
 • Marş motoru ve jeneratör kontrolleri gerçekleştirilir.
 • Dıştan radyatör peteklerinin kontrol işlemleri gerçekleştirilir.
 • Soğutma suyu seviyesinin kontrolü sağlanır.
 • Termostat sökülerek kontroller yapılır.
 • Yağ değişimi yapılırken filtreler değiştirilir.

Jeneratör Periyodik Bakım Süresi Nasıl Olmalıdır?

Jeneratörlerin kontrol süreleri yönetmelikler gereği yılda en az 1 kez olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda cihazların bakımlarını aylık ve yıllık olarak yapan firmalarda bulunmaktadır. Doğan jeneratör ailesi olarak bizlerde jeneratörlerimizin periyodik bakımlarına dikkat etmekteyiz. Böylece hem cihazlarımızın sorunsuz çalıştığından emin oluyoruz hem de müşterilerimizin memnuniyetini sağlıyoruz.

Jeneratör Bakımı Kaç Saatte Bir Yapılır?

Jeneratör periyodik bakım işlemleri her saat yapılmak zorunda değildir. Yılda en az bir kez bakım yapılmış olan jeneratörler sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Satın aldığınız veya kiraladığınız jeneratörlerin aylık bakım ve yıllık periyodik bakımlarının yapıldığından eminseniz cihazlarınızı güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca jeneratör bakım formu ile cihazlarınızın periyodik kontrollerini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Jeneratör Bakımı Yapan Firmalar Fiyatları Neye Göre Belirliyor?

Her firmanın jeneratör periyodik bakım işlemleri için belirlemiş olduğu fiyatlar birbirinden farklıdır. Bu fiyatların farklı olmasının sebepleri de şu şekilde sıralanabilir:

 • Kullanılan malzemelerin kalitesi
 • Teknik personelin deneyimi
 • Verilen hizmetin kalitesi
 • Cihazların marka değerleri

Tüm bu bilgiler ışığında jeneratör periyodik bakım fiyatları ne kadardır?

Jeneratör Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Jeneratör periyodik bakım fiyatları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece cihazınıza uygun bakım işlemleri hakkında bilgi alarak, en uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca teknik personelimizin cihazınız ile ilgili tüm bilgiye sahip olduğundan emin bir şekilde jeneratörünüzün bakım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Hızlı iletişim
 • 0 555 458 00 99
 • 0 232 282 02 11
 • muhasebe@serteroto.com.tr
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara